Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Startuoja projektas „Diena su teisėju“

Startuoja projektas „Diena su teisėju“
2022-10-27

Šiais metais dar daugiau teismų visoje Lietuvoje plačiai atveria duris ne tik studentams, svarstantiems apie teisėjo karjerą, bet ir moksleiviams, galvojantiems apie teisės studijas, ar smalsaujantiems, ką dirba žmonės teismuose. 47 studentai ir moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų spalio 24–lapkričio 11 dienomis lankysis apylinkių, apygardos, administraciniuose teismuose, taip pat – Lietuvos apeliaciniame teisme ir Lietuvos Aukščiausiame Teisme.

 „Studentai ir moksleiviai, apsilankydami teisme gali patirti tikrą darbo teisme praktiką ir atrasti motyvaciją. Projekto metu įgauta patirtis bus naudinga renkantis, kokią teisės kryptį pasirinkti ateityje. Neabejoju, jog teisėjai taip pat vertina projektą kaip galimybę – įsileidžiant į savo darbo erdvę jaunuosius dalyvius auginamas pasitikėjimas ir pagarba šiai profesijai“, – pabrėžė Teisėjų Tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Diena su teisėju“ partneriais tapo net 8 Lietuvos aukštojo mokslo mokyklos: Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Kauno kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos verslo kolegija, Socialinių mokslų kolegija, Panevėžio kolegija, Kazimiero Simonavičiaus universitetas.

„Anksčiau daug vidinių konfliktų kėlęs klausimas dabar nebekelia neramumų – supratau, kad teisėjo darbas geriausiai atitinka mano vidinius įsitikinimus ir vertybes. Taigi, tikiu, kad „Diena su teisėju“ būtų puiki patirtis, praturtinsianti mano kaip teisės studentės, siekiančios teisėjo karjeros, profesinį ir asmeninį gyvenimą. – savo motyvacija dalyvauti projekte dalinasi Vilniaus Universiteto teisės fakulteto pirmakursė Ugnė Gabrielė Motiekaitytė.

Vytauto Didžiojo universiteto 2 kurso studentės Greta Volkavičiūtė ir Evelina Gintautaitė taip pat džiaugiasi, kad trumpam atsitraukus nuo teorijos galės pamatyti kaip teisė įgyvendinama praktiškai, už universiteto ribų.

„Visuomet stebėjau filmuose teismo procesus ir mąstydavau, kaip norėčiau atsidurti šioje vietoje, bent vienai dienai. Tai būtų pats pirmas žingsnis man į svajonių profesiją ir prisilietimas prie jos.“  – projekto lūkesčiais dalinasi Kauno kolegijos 1 kurso studentė Miglė Milčiūtė.

Vien susitikimu su teisėju projektas nesibaigs  –  teismuose apsilankę studentai ir moksleiviai parengs po trumpą vaizdo klipą, pristatydami, kokį įspūdį jiems paliko susitikimas, kas labiausiai nustebino ir įsiminė, kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje ir t.t.  Geriausius vaizdo klipus išrinks ir apdovanos kompetentinga komisija, juos bus galima pamatyti Lietuvos teismų socialiniuose tinkluose.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. nr. +370 68 449 036
el. p. komunikacija@teismai.lt   
www.teismai.lt   
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Teismo darbo laikas

I–IV 8.00–17.00

V 8.00–15.45

Dokumentų priėmimo laikas

I–IV 7.30–17.00

V 7.30–15.45

Pietų pertrauka

12.00–12.45

Telefonas pasiteirauti:

(8 37) 490 941

 

Informacija apie bylas

Baudžiamųjų bylų skyriaus raštinės biuras

tel. (8 37) 490 976

Civilinių bylų skyriaus raštinės biuras

tel. (8 37) 490 946

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Kryžė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.kryze@kat.lt

TEISMO KLIENTO APKLAUSA