Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

UŽ TURTO PRIEVARTAVIMĄ IR VAGYSTĘ NUTEISTI BENDRININKŲ GRUPĖJE VEIKĘ VYRAI

UŽ TURTO PRIEVARTAVIMĄ IR VAGYSTĘ NUTEISTI BENDRININKŲ GRUPĖJE VEIKĘ VYRAI
2019-05-27

2019 m. gegužės 27 d. Kauno apygardos teismas išnagrinėjo ir paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje trys vyrai kaltinti turto prievartavimu bei vagyste, o vienas iš jų kaltintas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 

Penkis kartus teisti V. S. ir P. V. bei septynis teistumus turintis O. D. kaltinti tuo, kad veikdami bendrininkų grupėje, 2017 m. vasaros pabaigoje iš nukentėjusiojo neatlygintinai paėmė 180 eurų vertės ausines, kurias pastarasis buvo atvežęs parduoti, be to nukentėjusiajam jie prisistatė policijos pareigūnais ir grasindami, kad nuveš jį į policijos komisariatą kur jis bus sulaikytas ir uždarytas į areštinę, neturėdami teisėto pagrindo, atvirai, savo naudai reikalavo jiems perduoti 20 000 eurų.

 

Su nukentėjusiuoju susitarę susitikti dėl ausinių pirkimo, kaltinamieji turėjo ir kitokį planą. Jie prisistatę policijos pareigūnais nukentėjusįjį įsisodino į automobilį, paėmė jau minėtas ausines ir pradėjo važiuoti Vilnius link reikalaudami pinigų, o pakeliui sustoję miške surakino nukentėjusįjį antrankiais bei paėmė iš jo piniginėje turėtus 600 eurų. Nukentėjusysis pasakė galintis atiduoti ir namie turimus 4000 eurų, tačiau turto prievartautojams to atrodė maža – reikalavo 20 000 eurų. Įbaugintas nukentėjusysis pažadėjo, kad pinigų atveš draugas ir pasiprašė parvežamas į namus, kur atidavė ir juose laikytus 4000 eurų. Kaltinamieji, dar pagrasino, kad už nesumokėtus pinigus reikės atidirbti, todėl sulaukęs skambučių ir SMS žinučių bei pasitaręs su artimaisiais ir supratęs, kad turtą iš jo prievartavo ne policijos pareigūnai, nukentėjusysis parašė pareiškimą. Aiškinantis šį nusikaltimą ir atlikus kratą vieno iš kaltinamųjų gyvenamojoje vietoje, paaiškėjo ir dar vienas baudžiamasis nusižengimas – V. S. nuo ikiteisminio tyrimo nenustatyto laiko, asmeninėms reikmėms, neteisėtai laikė 2,618 g. kanapių.

 

V. S. savo kaltę pripažino iš dalies, kas pripažinta kaip atsakomybę lengvinanti aplinkybė, o P. P. ir O. D. savo kaltę neigė, tačiau visų jų kaltė pilnai įrodyta surinktais įrodymais ir liudytojų bei nukentėjusiojo parodymais. Visų trijų kaltinamųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra nusikalstamų veikų padarymas veikiant bendrininkų grupėje, be to V. S. ir P. P. nusikalstamas padarė dar ir būdami recidyvistais, į tai irgi atsižvelgta skiriant bausmes. Bendrininkų grupėje įvykdytos nusikalstamos veikos priskiriamos viena prie sunkių, kita prie nesunkių nusikaltimų kategorijų, todėl V. S. skirtinos laisvės atėmimo bausmės griežtesnės, negu sankcijose numatyti bausmės vidurkiai, tačiau jiems artimos, P. P. skirtinos laisvės atėmimo bausmės tolygios sankcijose numatytiems jų vidurkiams, O. D. skirtinos laisvės atėmimo bausmės, švelnesnės, negu sankcijose numatyti jų vidurkiai.

Teismas visus kaltinamuosius pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų veikų. V. S. paskirta subendrintą 7 metų laisvės atėmimo bausmė. Prie šiuo nuosprendžiu paskirtos bausmės iš dalies pridėta 2005 metais paskirta ir neatlikta bausmės dalis, todėl galutinė V. S. paskirta bausmė – aštuoneri metai laisvės atėmimo. P. P. paskirta 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, O. D. kalėti turės šešerius metus. Visi pripažinti kaltais bausmes turės atlikti pataisos namuose, o taip pat turės solidariai atlyginti nukentėjusiajam 3510 eurų turtinės ir 9000 eurų neturtinės žalos.

 

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Joana Daubaraitė

Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. joana.daubaraite@kat.lt

https://kat.teismas.lt/

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Laikinai einanti teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigas

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt