Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

TEISMAS TENKINO ŽYMAUS SPORTININKO IEŠKINĮ

2019-11-26

Antradienį Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo tenkino ieškovo R. B. ieškinį ir priteisė jam iš atsakovės UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ 87 500 Eur skolą, 5 procentų metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 12 081,74 Eur bylinėjimosi išlaidas.

Ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti jam iš atsakovės skolą, kuri atsirado netinkamai vykdant 2015 m. liepos 2 d. tarp šalių sudarytą bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią ieškovas 5 metų laikotarpiui suteikė atsakovei už sutartyje nustatyto dydžio pinigų sumą išimtinę teisę Lietuvos Respublikos teritorijoje ir ne išimtinę teisę už Lietuvos Respublikos ribų atsakovės gaminamos produkcijos populiarinimo tikslais naudoti ieškovo vardą, atvaizdą ir įvaizdį, o atsakovė įgijo reikalauti, kad ieškovas dalyvautų šalių suderintose ir atsakovės organizuojamose, ar kuruojamose su atsakovės vykdoma veikla susijusiuose viešuose renginiuose, filmavimuose ir fotografavimuose.

Atsakovė su ieškovo reikalavimu nesutiko, nes ji negavo to, ko tikėjosi iš bendradarbiavimo sutarties. Atsakovė nurodė, kad ieškovas beveik iš viso nedalyvavo atsakovės renginiuose, iš esmės pažeidė sutarties sąlygas, todėl ji sutartį nutraukė 2016 m. lapkričio 25 d.

Šalys nesutarė, kaip vertinti tarp jų pagal bendradarbiavimo sutartį susiklosčiusius teisinius santykius, tačiau teismas sprendė, kad bendradarbiavimo sutartimi abi šalys prisiėmė teises ir pareigas, kurių turinys patvirtina, jog sutartis yra dvišalė ir atlygintinė. Sutartis buvo sudaryta 5 metams, joje numatyta, kad kasmet iki gruodžio 24 d. atsakovė turi sumokėti ieškovui po 20 000 Eur, o ieškovas įgijo teisėtą lūkestį gauti sutartyje nustatytais terminais, nustatyto dydžio pinigines lėšas ir papildomą 2 500 Eur paramą už kiekvieną ieškovo dalyvavimą turnyruose.

Teismas nepripažino, kad šalių sudaryta sutartis buvo nutraukta 2016 m. lapkričio 25 d., todėl atsakovė turėjo ir toliau vykdyti sutartimi prisiimtus įpareigojimus. Atsižvelgiant į tai, teismas ieškovo ieškinį tenkino ir priteisė iš atsakovės ieškovei sutartyje numatyta tvarka ir terminais neatliktus mokėjimus.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė

Laikinai einanti Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigas

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt

www.kat.lt

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt