Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

TEISMAS TENKINO ĮTARIAMOJO PADARIUS NUSIKALTIMUS FINANSŲ SISTEMAI SKUNDĄ

2020-07-10

Kauno apygardos teismas tenkino įtariamojo vienuolikos įmonių faktinio vadovo skundą ir Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2020 m. liepos 1 d. nutartimi įtariamajam vienam mėnesiui paskirtą kardomąją priemonę – suėmimą – pakeitė į kitas kardomąsias priemones: intensyvią priežiūrą 6 mėnesiams, įpareigojant įtariamąjį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą bei neišeiti iš namų, išskyrus atvejus, susijusius su jo dalyvavimu atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus ir teismo posėdžiuose, ar darbu; 30 000 Eur užstatą, įpareigojant sumokėti jį iki 2020 m. liepos 14 d. 17.00 val. į Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros banko sąskaitą; dokumentų (paso ir asmens tapatybės kortelės) paėmimą; rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Teisėjų kolegija sprendė, kad įtariamajam griežčiausia kardomoji priemonė buvo paskirta nepagrįstai, nes pateikti ikiteisminio tyrimo duomenys neduoda jokio objektyvaus pagrindo manyti, kad įtariamasis būtų pats ar per kitus asmenis bandęs ar ėmęsis kokių nors aktyvių veiksmų paveikti kitus asmenis, sunaikinti ar paslėpti daiktus, turinčius reikšmės tolesnei sėkmingai ikiteisminio tyrimo eigai organizuoti, dokumentų klastojimą ar pats juos klastojęs, siekiant juos panaudoti tyrimo metu, kaip jį teisinančius įrodymus.

Teisėjų kolegija nurodė, kad aplinkybė, jog ikiteisminis tyrimas yra sudėtingas ir didelės apimties, kad byloje neatlikti visi būtiniausi tyrimui reikšmingi procesiniai veiksmai (neapklausti visi liudytojai), nesurasti visi tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos dokumentai, kiti dokumentai, galimai nusikalstamu būdu gautos piniginės lėšos, kiti šiam tyrimui reikšmingi materialūs objektai, nenustatyti kiti prie galimų nusikalstamų veikų organizavimo, jų vykdymo prisidėję asmenys, šiuo atveju nesuteikia pakankamo pagrindo manyti, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, trukdys procesui, paveikdamas kitus galimus ar jau esamus įtariamuosius ir (ar) slėpdamas bei naikindamas tyrimui reikšmingus objektus.

Teisėjų kolegija apylinkės teismo išvadą, jog įtariamasis, būdamas laisvėje, gali daryti naujus BPK 122 straipsnio 4 dalyje nurodytus nusikaltimus, pripažino nepagrįsta, nes byloje nėra jokių objektyvių duomenų apie jo realius ketinimus daryti naujas nusikalstamas veikas, be to, apylinkės teismas išvadą, jog įtariamasis gali daryti naujus BPK 122 straipsnio 4 dalyje nurodytus nusikaltimus, grindė tik duomenimis, kurie yra susiję su jam šioje byloje inkriminuota nusikalstama veika, visiškai nevertindamas kitų aplinkybių, į kurias privaloma atsižvelgti sprendžiant klausimą dėl suėmimo įtariamajam skyrimo BPK 122 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatytu pagrindu.

Nenustačiusi suėmimo pagrindų, teisėjų kolegija konstatavo, kad įtariamajam griežčiausia kardomoji priemonė buvo paskirta nepagrįstai.

Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė

Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt

www.kat.teismas.lt

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

 

 

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt