Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

TEISMAS IŠTEISINAMĄJĮ NUOSPRENDĮ DĖL GAISRO RUMŠIŠKĖSE PER FESTIVALĮ PRIPAŽINO TEISĖTU IR PAGRĮSTU

2020-07-08

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai 2019 m. rugsėjo 26 d. paskelbė išteisinamąjį nuosprendį dėl gaisro, kilusio 2017 m. vasarą per festivalį „Granatos Live“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Dėl neatsargaus svetimo turto sugadinimo kaltinimai buvo pateikti renginio metu fejerverkus leidusiai įmonei ir buvusiam šios įmonės darbuotojui D. S. Abu kaltinamieji išteisinti, neįrodžius, kad jų veika turi nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Apeliaciniu skundu Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė prašė 2019 m. rugsėjo 26 d. nuosprendį panaikinti ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui, jei būtų padaryta išvada, jog bylą išnagrinėjo šališkas teismas. Netenkinus šio prašymo, prokurorė prašė 2019 m. rugsėjo 26 d. nuosprendį panaikinti ir priimti apkaltinamąjį nuosprendį.

Išnagrinėjusi šią baudžiamąją bylą, teisėjų kolegija apeliacinį skundą atmetė, nes teismo šališkumo nenustatė, o ištyrusi byloje esančius įrodymus ir pati atlikusi įrodymų tyrimą, padarė išvadą, kad pirmosios instancijos teismas nepažeidė įrodymų vertinimo taisyklių, padarytas išvadas dėl D. S. ir UAB „(duomenys neskelbtini)“ išteisinimo tinkamai grindė byloje esančiais įrodymais. Tai, kad duomenų pripažinimas įrodymais ir įrodymų vertinimas tam tikrais aspektais neatitinka prokurorės lūkesčių, nėra skundžiamo nuosprendžio neišsamumą, prieštaringumą ar nepagrįstumą patvirtinančios aplinkybės.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad jokie šiurkštūs civilinės pirotechnikos gaminių – fejerverkų – naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai nėra nustatyti. D. S., veikdamas kaip UAB „(duomenys neskelbtini)“ atstovas, laikėsi visų saugumo reikalavimų, taip pat pirotechnikams numatytų rekomendacijų, o UAB „(duomenys neskelbtini)“ užtikrino, jog būtų naudojami tinkami fejerverkai bei jų leidimas renginio metu būtų suderintas su atitinkamomis institucijomis. Be to, nurodė, kad šiuo atveju gaisras kilo be išteisintųjų kaltės, nes išteisintieji nei pagal savo asmenines savybes, nei profesinius įgūdžius, gyvenimišką patirtį negalėjo įvertinti būsimos fejerverkų leidimo situacijos taip, jog bent minimaliai būtų tikėtina gaisro rizika.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė

Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt

www.kat.teismas.lt

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt