Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

PAREIGŪNO APELIACINIS SKUNDAS ATMESTAS

2020-07-09

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai 2020 m. balandžio 9 d. paskelbė nuosprendį pareigūnams S. K. ir R. Č. už tai, kad jie neatliko tarnybinių pareigų.

Pataisos namų specialistė S. K. ir skyriaus viršininkas R. Č. nuosprendžiu buvo pripažinti kaltais už tai, kad netinkamai atlikdami savo pareigas, pažeisdami teisės aktų nustatytus reikalavimus, padarė valstybei didelę neturtinę žalą, nes 2019 m. balandžio pabaigoje pataisos namuose parengė ir pasirašė pažymėjimą, pagal kurį D. P. M. buvo neteisėtai ir nepagrįstai paleistas iš kardomojo kalinimo. Tokiu būdu jie sumenkino bausmių vykdymo sistemos ir pataisos namų, užtikrinančių bausmių vykdymo tvarką ir teismo sprendimų vykdymą įvaizdį, ir autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojui prilyginto asmens ir valstybės tarnautojo, privalančio užtikrinti nuteistųjų/suimtųjų paleidimo iš laisvės atėmimo vietų teisėtumą, kontroliuoti suėmimo taikymo terminus, vardą.

Pirmosios instancijos teismas S. K. paskyrė 5 250 Eur baudą, o R. Č. – 5 000 Eur.

Apeliaciniu skundu R. Č. gynėjas advokatas prašė 2020 m. balandžio 9 d. nuosprendį panaikinti ir jo ginamąjį išteisinti, tačiau išnagrinėjusi šią baudžiamąją bylą, teisėjų kolegija apeliacinį skundą atmetė.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas, pirmosios instancijos teismas išsamiai ir nešališkai ištyrė visas R. Č. inkriminuotas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes. Teisėjų kolegija spendė, kad visi byloje surinkti duomenys, priešingai nei apeliaciniame skunde nurodė nuteistojo gynėjas, pirmosios instancijos teismo buvo įvertinti ir išanalizuoti, nuosprendyje aiškiai išdėstyti motyvai, o nesutikti su pirmosios instancijos teismo argumentacija, remiantis vien tik apelianto savaip pateikiama, tačiau objektyviais duomenimis neparemta nagrinėjamo įvykio versija, pagrindo nėra.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad R. Č. savo veiksmuose neįžvelgė jokių tarnybinių pažeidimų, jam nekilo mintis, jog dėl jo pasirašyto pažymėjimo dėl D. P. M. paleidimo į laisvę gali kilti žalingi padariniai, kurie kilo, t. y. D. P. M. išvyko iš Lietuvos Respublikos, dėl ko baudžiamosios bylos nagrinėjimas Lietuvos apeliaciniame teisme buvo apsunkintas. Dėl to jam pagrįstai kilo baudžiamoji atsakomybė.

Teisėjų kolegija taip pat nesušvelnino R. Č. paskirtos bausmės.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė

Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt

www.kat.teismas.lt

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt