Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

I. M. NUTEISTAS LAISVĖS ATĖMIMO BAUSME

2020-01-10

Penktadienį Kauno apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį marijampoliečiui I. M. (2000 gim.) – jis pripažintas kaltu nužudęs kitą asmenį iš chuliganiškų paskatų.

Teismas, įvertinęs kaltinamojo ir liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, eksperto paaiškinimus ir kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, padarė išvadą, kad neginčijamai nustatyta, jog I. M. 2018 m. rugpjūčio 11 d. viešoje vietoje, dienos metu, dėl chuliganiškų paskatų, t. y. pasinaudodamas menkaverte dingstimi, jog galimai buvo kliudytas petimi, pribėgęs tyčia sudavė nukentėjusiajam nepilnamečiam vieną smūgį dešiniu kumščiu į kairį žandikaulį po ko nukentėjusysis pasitraukęs keletą metrų krito veidu į žemę ir įvykio vietoje mirė.  Teismas pripažino, kad nuteistasis I. M. atlikdamas smurtinį veiksmą veikė netiesiogine tyčia, kadangi nors ir nenorėjo tokių padarinių – atimti gyvybę, tačiau sąmoningai leido jiems atsirasti, nustatyta ir tai, kad tarp nuteistojo neteisėtų veiksmų ir atsiradusių padarinių yra neabejotinas, bylos duomenimis patvirtintas, priežastinis ryšys.

Kartu teismas pripažino ir tai, kad nuteistojo I. M. padaryta nusikalstama veika teisingai kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 8 punktą, t. y. nusikalstama veika padaryta dėl chuliganiškų paskatų. Tokią išvadą teismas padarė įvertinęs visus bylos duomenis ir nustatęs, kad nuteistasis I. M. neteisėtus veiksmus atliko siekdamas priešpastatyti save aplinkiniams, nukentėjusiajam ir siekdamas pasipuikuoti savo draugų atžvilgiu. Pažymėtina ir tai, kad išvadą dėl teisingo nusikalstamos veikos kvalifikavimo sustiprino ir tai, kad nuteistasis su nepilnamečiu nukentėjusiuoju iki įvykio pažįstami nebuvo, jokių tarpusavio nesutarimų neturėjo, todėl nuteistasis neturėjo jokios dingsties pavojingai kėsintis į nukentėjusįjį.

Spręsdamas dėl bausmės skyrimo I. M. teismas atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, veikos tikslus ir motyvus, kaltinamojo asmenybę ir vertino tai, kad byloje nustatytos dvi nuteistojo atsakomybę lengvinančios aplinkybės numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 59 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose, sunkinančių aplinkybių nenustatyta, ir skyrė jam 8 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis turės atlikti pataisos namuose. Kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra palikta galioti iki nuosprendžio pradėjimo vykdyti dienos.

Nužudytojo mamos civilinį ieškinį teismas tenkino dalinai ir priteisė jos naudai iš nuteistojo 4426,71 Eur turtinei žalai atlyginti bei 30000 Eur neturtinei žalai atlyginti. Taip pat mirusiojo močiutės, kuri iki 6 klasės pastarąjį augino kaip sūnų, pareikštą  civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo tenkino dalinai ir priteisė jos naudai iš I. M. 15000 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt