Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apygardos teismas
lt
En

Naujienos

KAUNO APYGARDOS TEISME BUVO DISKUTUOJAMA PRIORITETINĖS VAIKŲ TEISIŲ IR INTERESŲ APSAUGOS TEISMINIUOSE PROCESUOSE KLAUSIMAIS

KAUNO APYGARDOS TEISME BUVO DISKUTUOJAMA PRIORITETINĖS VAIKŲ TEISIŲ IR INTERESŲ APSAUGOS TEISMINIUOSE PROCESUOSE KLAUSIMAIS
2019-11-22

Lapkričio 21 d. Kauno apygardos teismo, šio teismo veiklos teritorijoje veikiančių apylinkės teismų teisėjai ir Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vaikų teisių apsaugos skyrių atstovai dalyvavo pasitarime – diskusijoje „Prioritetinės vaikų teisių ir interesų apsauga bei gynimas teisminiuose procesuose, vaikų teisių sistemos reformos iššūkiai“.

 

Sveikinimo žodį taręs Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Mindaugas Šimonis pažymėjo, kad paskutiniais metais vaikų teisių apsaugos srities specialistai susidūrė su dideliais iššūkiais, kuriuos lėmė naujų vaikų teisių apsaugos teisinių instrumentų įtvirtinimas teisės sistemoje ir išskirtinis visuomenės dėmesys vaikų teisių apsaugai. Skyriaus pirmininkas dėkojo Vaikų teisių apsaugos skyrių specialistams, kurie reformų vaikų teisių apsaugos srityje laikotarpiu pradėjo spręsti ilgai nespręstas problemas. Skyriaus pirmininkas taip pat pažymėjo, kad ne mažiau sudėtingas laikas yra ir šeimos bylas nagrinėjantiems teisėjams, nes teko formuoti naujų vaikų teisių apsaugos teisinių instrumentų teisminę praktiką.

 

Sveikinimo žodį taip pat tarė Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorės pavaduotoja, laikinai vykdanti direktorės funkcijas, Vita Šulskytė, kuri apžvelgė vaikų teisių apsaugos sistemos reformos rezultatus, o dirbantiems vaikų teisių apsaugos srityje palinkėjo būti tvirtiems, siekiant užsibrėžtų tikslų.

 

Pasitarimo dalyviai pasidalino gerąja praktika, siekiant užtikrinti labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės – vaikų – teises ir interesus teisminiuose procesuose.

 

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Sandra Urbonienė aptarė Vaiko teisių apsaugos skyriaus teismui teikiamų išvadų formai ir turiniui keliamus reikalavimus, jų pateikimo terminą.

 

Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmų teisėja Asta Vailionienė apžvelgė vaiko nuomonės reikšmės vystymąsi istoriniu ir tarptautiniu aspektais, vaiko nuomonės išklausymo proceso ypatumus. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Siurblienė pažymėjo, jog būtų tikslinga vienoje byloje nagrinėti reikalavimus dėl tėvų valdžios ribojimo ir nuolatinės globos nustatymo, užtikrinti konfidencialių duomenų apsaugą. Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja Asta Žeromskytė–Stanienė apžvelgė nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliosiančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus ir galimus taikymo būdus, išreiškė susirūpinimą dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos advokatų dalyvavimo užtikrinimo teisminiuose procesuose.

 

Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmų teisėja Judita Sungailaitė pasidalino gerąja praktika, siekiant apsaugoti vaikų teises Marijampolės apylinkės teisme, aptarė išskirtinę situaciją apie nepilnametės motinos ir jos vaiko teisių apsaugos ypatumus. Kauno apygardos teismo teisėjas Tomas Romeika apžvelgė aktualią prašymų dėl teismo leidimų paimti vaiką iš tėvų ir atstovų pagal įstatymą teisminę praktiką, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo suformuotas šių bylų nagrinėjimo taisykles.

 

Pasitarimo dalyviai padarė vienareikšmišką išvadą, kad labai svarbus yra efektyvus institucijų bendradarbiavimas, o tokios diskusijos yra labai reikšmingos, nes padeda išspręsti organizacinius klausimus, reformų laikotarpiu užtikrinti vienodą teisės aktų aiškinimo ir taikymo praktiką.

 

Apibendrindamas pasitarimo rezultatus, Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas pasidžiaugė konstruktyvia diskusija ir pasiektais rezultatais, kurie padės nagrinėti su vaikų teisėmis susijusias šeimos bylas.

 

„Iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje įtvirtinto atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės siekio, kyla konstitucinis vaiko interesų pirmumo imperatyvas, o vaikystė įtvirtinta kaip ypač saugoma ir puoselėjama konstitucinė vertybė“, – pasidalindamas naujausiomis Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išvadomis, pažymėjo Mindaugas Šimonis.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Milda Bučnytė

 

Laikinai einanti teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigas

Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt

https://kat.teismas.lt/

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Milda Bučnytė

Tel. (8 37) 787 193

Mob. +370 670 80921

El. p. milda.bucnyte@kat.lt